Острів біорізноманіття в Українських Карпатах. Тут проживає щонайменьше 93 рідкісні види тварин. Більш ніж половина льодовикових озер України знаходиться на Свідовецькому гірському масиві.

Ця унікальна місцевість під загрозою. Існує проект будівництва мега курорту, який спотрворить, чи навіть знищить природу і краєвиди Свидовецького хребта. Вирубка лісів, забруднення і надмірне використання вод, втрата біорізноманіття. Вплив на довкілля також матиме руйнівні наслідки для місцевого населення через підвищений ризик повеней і руйнування джерел доходу.

Дивовижна перлина закарпаття

ПЛАН БУДІВНИЦТВА ГІГАНТСЬКОГО КУРОРТУ ЗАГРОЖУЄ ДОВКІЛЛЮ

0
відпочивальників
0 км
лижних трас
0
котеджів
0
ресторанів
0
підйомника
0
готелів

Компанія-власник курорту «Буковель» планує побудову гірськолижних курортів і на сусідніх із Свидовцем хребтах. Наприкінці 2022 року Поляницька сільрада ухвалила рішення про розробку документів для побудови курорту «Бистриця». Згідно з наявними картами, цей курорт має розташовуватися між хребтом Братківський та селом Бистриця (Івано-Франківська область). За планом, курорт «Бистриця» займатиме 1200 гектарів та розрахований на 20 000 відпочивальників одночасно.

Наприкінці 2022 року Усть-Чорнянська сільрада також погодилася з пропозицією власників курорту «Буковель» і почала розробку документів на інший курорт під назвою «Турбат». Його площа – 200 гектарів, сам курорт прийматиме до 5000 відпочивальників одночасно.

Незважаючи на повномасштабну війну, пов’язана з олігархом Коломойським компанія планує будувати не лише курорт «Свидовець», а й два інших курорти – «Бистриця» та «Турбат». Як свідчать карти, усі три курорти будуть з’єднані не лише один з одним, але й з чинним курортом «Буковель». Як наслідок, виникне курорт-монстр, площею як мінімум 2800 гектарів, розрахований одночасно на понад 65 000 відпочивальників (разом з курортом «Буковель»)! Для порівняння, це дві третини Ужгорода за площею та половина – за населенням.

У лютому 2023 року місцева влада лише розробляє земельну документацію на курорти «Бистриця» та «Турбат». Паралельно з цим, ми вивчаємо ситуацію та готуємося протидіяти новим апетитам олігархів.

Апетити ростуть: у 2022 стало відомо про плани інвестора побудувати ще 2 курорти

Великий земельний куш:як олігархи під час війни захоплюють останні дикі території Європи(pdf)

Ініціативна група «Free Svydovets», 2024 рік

Завантажити звіт (pdf)

Завантажити звіт англійською (pdf)

Свидовець 2023: боротьба за дику природу в умовах війни (pdf)

Ініціативна група «Free Svydovets», 2023 рік

Скачати резюме (pdf)

Скачати резюме англійською (pdf)

Медіа про Свидовець

Ризик фінансових злочинів від побудови гірськолижного курорту “Свидовець” – високий” − Global Investigations Review (Завантажити англійською)

Збережемо Карпати –
Ні зимовим олімпійським іграм в Україні!

Дерева не вміють кричати

Дерева не вміють кричати

Як несталість та беззаконня знищують ліси Українських Карпат

Звіт ініціативної групи “Free Svydovets” разом з швейцарською НУО Bruno Manser Fonds та Європейським кооперативом Лонго Май (Longo Maï). 2021 рік.

скачати резюме (pdf)

Територія гірського масиву Свидовець має вкрай важливе значення для збереження ландшафтного та біотичного різноманіття Карпат. Тут хочуть побудувати гірськолижний курорт з десятками готелів, банками, торговими центрами. Будівництво та функціонування такого комплексу можуть мати катастрофічні наслідки для довкілля.

Open Book

Справа Свидовця

Підготовлено Фондом Бруно Мансера (Швейцарія),
спільно з європейським кооперативом “Лонго Май”
та ініціативою “Free Svydovets” (Україна).

Останні подіі

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
1 тиждень тому
Free Svydovets

До ендеміків Карпат належить оцей синій красень ꟷ слизняк великий синій. Його ще називають синюк карпатський, і він справді має яскраво-синє забарвлення. І цим, на наш погляд, дуже особливий.

Цей рідкісний наземний молюск досягає 10-14 см завдовжки. Живиться лишайниками, грибами і полюбляє… суниці!

Хоча в усіх назвах слизняк фігурує як «синій», його тіло може набувати і зеленуватого, і фіолетового, і навіть чорного кольору. Але таке забарвлення притаманне саме дорослим синякам, молодняк «вбирається» у світло-коричневі тони з темними смужками по боках.

Вид здебільшого мешкає на землі хвойних, листяних і змішаних лісів у Карпатах на висоті до 2000 м над рівнем моря. Протягом дня равлики ховаються під корою і в пеньках дерев. Вночі вони більш активні.

Саме в липні в тварин відбувається парування.

На Свидовці яскравого молюска можна зустріти дуже часто. Хто бачив, розкажіть про враження.

Фото Halja1306, CC BY-SA 4.0

#free_svydovets #го #закар #мол
... Дивитися більшеЗгорнути

До ендеміків Карпат належить оцей синій красень ꟷ слизняк великий синій. Його ще називають синюк карпатський, і він справді має яскраво-синє забарвлення. І цим, на наш погляд, дуже особливий. Цей рідкісний наземний молюск досягає 10-14 см завдовжки. Живиться лишайниками, грибами і полюбляє… суниці! Хоча в усіх назвах слизняк фігурує як «синій», його тіло може набувати і зеленуватого, і фіолетового, і навіть чорного кольору. Але таке забарвлення притаманне саме дорослим синякам, молодняк «вбирається» у світло-коричневі тони з темними смужками по боках. Вид здебільшого мешкає на землі хвойних, листяних і змішаних лісів у Карпатах на висоті до 2000 м над рівнем моря. Протягом дня равлики ховаються під корою і в пеньках дерев. Вночі вони більш активні. Саме в липні в тварин відбувається парування. На Свидовці яскравого молюска можна зустріти дуже часто. Хто бачив, розкажіть про враження. Фото Halja1306, CC BY-SA 4.0 #free_svydovets #гори #карпати #Свидовець #закарпаття #молюск

Коментувати на Facebook

Ми також зустрічали такого красеня, але не на Свидовці,а десь на підйомі з Біласовиці на г.Пікуй. Колір дійсно дуже незвичний, тому дуже здивувались коли зустріли його.

В мене в сараї жив слизняк. Майже завжди під вечір його зустрічав в тому ж місці.

1 тиждень тому
Free Svydovets

Нещодавно в медіа обговорювали, як мільярдер Геннадій Боголюбов під час війни виїхав з України за підробленими документами (раптом ви не чули, лишаємо лінк у коментарях).

Чому про це говоримо і ми? Боголюбов – не лише співзасновник і співвласник групи «Приват», але й людина, яка має відношення до побудови курорту Свидовець.

Яким чином?

Проєкт курорту «Свидовець» ініціювала ТОВ «Скорзонера», компанія, яку контролюють українські олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов. Найбільшим акціонером «Скорзонери» була українська компанія ТОВ «Дерлінг» (91.35%), власники якої ꟷ Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

«Скорзонера» неодноразово була об’єктом розслідувань в кримінальних справах в Україні. Одна справа за позовом Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області стосувалась ймовірного привласнення державних коштів у зв’язку з ПриватБанком та ТОВ «ПБС», компанії, що займається будівництвом доріг, яка пов’язана із Олександром Шевченком.

У 2004 році в Рахові заснували компанію «СкорзонераЗакарпаття». На початку її власником було ТОВ «Скорзонера», а потім ТОВ «Буковель» (99%). У 2017 році Проект звітності з питань організованої злочинності та корупції (OCCRP) включив «СкорзонераЗакарпаття» до компаній, що пов’язані із Ігорем Коломойським. Бенефіціарна власність «СкорзонераЗакарпаття» перейшла до кількох кіпрських компаній, які є співбенефіціарними власниками ТОВ «Буковель», а в травні 2023 року ꟷ до сім’ї Палиць.

«Буковель», до речі, перебував у власності ТОВ «Карпатські інвестиції» (наразі припинило існування), в яких, за повідомленнями, великими акціонерами були Ігор Коломойський та… знову Геннадій Боголюбов (через кіпрські компанії).

Більше подробиць розписали в нашому звіті, лінк на який лишаємо в коментарях.
... Дивитися більшеЗгорнути

Нещодавно в медіа обговорювали, як мільярдер Геннадій Боголюбов під час війни виїхав з України за підробленими документами (раптом ви не чули, лишаємо лінк у коментарях). Чому про це говоримо і ми? Боголюбов – не лише співзасновник і співвласник групи «Приват», але й людина, яка має відношення до побудови курорту Свидовець. Яким чином? Проєкт курорту «Свидовець» ініціювала ТОВ «Скорзонера», компанія, яку контролюють українські олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов. Найбільшим акціонером «Скорзонери» була українська компанія ТОВ «Дерлінг» (91.35%), власники якої ꟷ Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов. «Скорзонера» неодноразово була об’єктом розслідувань в кримінальних справах в Україні. Одна справа за позовом Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області стосувалась ймовірного привласнення державних коштів у зв’язку з ПриватБанком та ТОВ «ПБС», компанії, що займається будівництвом доріг, яка пов’язана із Олександром Шевченком. У 2004 році в Рахові заснували компанію «СкорзонераЗакарпаття». На початку її власником було ТОВ «Скорзонера», а потім ТОВ «Буковель» (99%). У 2017 році Проект звітності з питань організованої злочинності та корупції (OCCRP) включив «СкорзонераЗакарпаття» до компаній, що пов’язані із Ігорем Коломойським. Бенефіціарна власність «СкорзонераЗакарпаття» перейшла до кількох кіпрських компаній, які є співбенефіціарними власниками ТОВ «Буковель», а в травні 2023 року ꟷ до сім’ї Палиць. «Буковель», до речі, перебував у власності ТОВ «Карпатські інвестиції» (наразі припинило існування), в яких, за повідомленнями, великими акціонерами були Ігор Коломойський та… знову Геннадій Боголюбов (через кіпрські компанії). Більше подробиць розписали в нашому звіті, лінк на який лишаємо в коментарях.

Коментувати на Facebook

Ознайомитися зі звітом можна за посиланням: freesvydovets.org/wp-content/uploads/2024/04/Great_Carpathian_Land_Grab_Ukr_web.pdf?fbclid=IwZXh0...

Free Svydovets , ця трійця мріє захопити чи вже захопила всі Карпати. В Івано-Франківській області українська влада є номінальною. За всіма ознаками реальну владу мають названі вами особи.

А за роки незалежності Україні, наведіть будь ласка приклади проектів розвитку, рівних чи подібних Буковелю? Що ще було таке ж грандіозне, красиве, дало стільки для розвитку регіонів. Бачив Буковель коли це була діра, з 2 ма витягами і ніде заночувати чи поїсти.

2 тижні тому
Free Svydovets

Агов, бердвочери, чи є у вашому списку побачених птахів ця пташечка?

За словами орнітолога @Максим Гаврилюк (Maksym Gavrilyuk), тинівка альпійська настільки рідкісна, що побачити її ꟷ справжня удача. У відео учений розповідає про цю маленьку птаху зокрема тому, що побачити її можна на Свидовці ꟷ одному з небагатьох місць, де ці птахи гніздяться.

До речі, підписатися на канал Максима про птахоспоглядання можна за лінком у коментарях.

#free_svydovets #го #закар
... Дивитися більшеЗгорнути

Про тинівку альпійську

Коментувати на Facebook

Посилання на канал Максима Гаврилюка: www.youtube.com/@maksymgavrilyuk16

Показати більше