ЗРАЗОК

Президенту України

вул. Банкова, 11, Київ, 01220 Україна –
requests@apu.gov.ua

копія: Кабінет Міністрів України
вул. Грушевського, 12/2, Київ 01008, Україна
prsaenko@kmu.gov.ua

копія: Міністерство екології та природних ресурсів України
вул. Метрополита Василя
Липковського, 35, Київ 03035, Україна
semerak@menr.gov.ua

Прошу Вас захистити унікальні природні екосистеми гірського масиву Свидовець!

Територія гірського масиву Свидовець має вкрай важливе значення для збереження ландшафтного та біотичного різноманіття Карпат. Тут виявлено місцезростання десятків рідкісних і зникаючих видів рослин, тут проходять шляхи міграції рідкісних і зникаючих видів тварин, звідси бере початок річка Тиса, яка протікає територією 5 держав і є найбільшою притокою Дунаю.

Саме тут хочуть побудувати гірськолижний курорт з десятками готелів, банками, торговими центрами, здатний прийняти 28 000 туристів одночасно. Для забезпечення функціонування цього величезного курорту планується залучити декілька тисяч обслуговуючого персоналу. Тобто в цілому, на Свидовці хочуть побудувати курорт більший за розмірами ніж Вишгород, Бахчисарай чи Хуст. Будівництво та функціонування такого комплексу можуть мати катастрофічні наслідки для довкілля.

Крім того, територія запланованого комплексу знаходиться поруч із Карпатським біосферним заповідником, який містить ділянки, включені до Всесвітньої Спадщини Юнеско та Європейської мережі дикої природи. Крім того на території ДП “Ясіняньське ДЛГ” науковцями ідентифіковано 837,3 га пралісів та 556,9 га старовікових приполонинних лісів. Таке сусідство також може мати незворотний вплив на ці унікальні природні комплекси.

З цих причин звертаємось до Вас:

  1. Сприяти створенню нових та розширенню існуючих територій і об’єктів природно-заповідного фодну у басейні річки Тиса та високогір’ї Свидовця;
  2. Не погоджувати зміну цільового призначення земель у межах ДП «Ясінянський ДЛГ»;
  3. Сприяти апроксимації українського природохоронного законодавства до законодавства Європейського Союзу, зокрема ініціювавши голосування у Верховній Раді України за проект закону України “Про стратегічну екологічну оцінку”;

З повагою,