Острів біорізноманіття в Українських Карпатах. Тут проживає щонайменьше 93 рідкісні види тварин. Більш ніж половина льодовикових озер України знаходиться на Свідовецькому гірському масиві.

Ця унікальна місцевість під загрозою. Існує проект будівництва мега курорту, який спотрворить, чи навіть знищить природу і краєвиди Свидовецького хребта. Вирубка лісів, забруднення і надмірне використання вод, втрата біорізноманіття. Вплив на довкілля також матиме руйнівні наслідки для місцевого населення через підвищений ризик повеней і руйнування джерел доходу.

Дивовижна перлина закарпаття

ПЛАН БУДІВНИЦТВА ГІГАНТСЬКОГО КУРОРТУ ЗАГРОЖУЄ ДОВКІЛЛЮ

0
відпочивальників
0 км
лижних трас
0
котеджів
0
ресторанів
0
підйомника
0
готелів

Компанія-власник курорту «Буковель» планує побудову гірськолижних курортів і на сусідніх із Свидовцем хребтах. Наприкінці 2022 року Поляницька сільрада ухвалила рішення про розробку документів для побудови курорту «Бистриця». Згідно з наявними картами, цей курорт має розташовуватися між хребтом Братківський та селом Бистриця (Івано-Франківська область). За планом, курорт «Бистриця» займатиме 1200 гектарів та розрахований на 20 000 відпочивальників одночасно.

Наприкінці 2022 року Усть-Чорнянська сільрада також погодилася з пропозицією власників курорту «Буковель» і почала розробку документів на інший курорт під назвою «Турбат». Його площа – 200 гектарів, сам курорт прийматиме до 5000 відпочивальників одночасно.

Незважаючи на повномасштабну війну, пов’язана з олігархом Коломойським компанія планує будувати не лише курорт «Свидовець», а й два інших курорти – «Бистриця» та «Турбат». Як свідчать карти, усі три курорти будуть з’єднані не лише один з одним, але й з чинним курортом «Буковель». Як наслідок, виникне курорт-монстр, площею як мінімум 2800 гектарів, розрахований одночасно на понад 65 000 відпочивальників (разом з курортом «Буковель»)! Для порівняння, це дві третини Ужгорода за площею та половина – за населенням.

У лютому 2023 року місцева влада лише розробляє земельну документацію на курорти «Бистриця» та «Турбат». Паралельно з цим, ми вивчаємо ситуацію та готуємося протидіяти новим апетитам олігархів.

Апетити ростуть: у 2022 стало відомо про плани інвестора побудувати ще 2 курорти

Великий земельний куш:як олігархи під час війни захоплюють останні дикі території Європи(pdf)

Ініціативна група «Free Svydovets», 2024 рік

Завантажити звіт (pdf)

Завантажити звіт англійською (pdf)

Свидовець 2023: боротьба за дику природу в умовах війни (pdf)

Ініціативна група «Free Svydovets», 2023 рік

Скачати резюме (pdf)

Скачати резюме англійською (pdf)

Медіа про Свидовець

Ризик фінансових злочинів від побудови гірськолижного курорту “Свидовець” – високий” − Global Investigations Review (Завантажити англійською)

Збережемо Карпати –
Ні зимовим олімпійським іграм в Україні!

Дерева не вміють кричати

Дерева не вміють кричати

Як несталість та беззаконня знищують ліси Українських Карпат

Звіт ініціативної групи “Free Svydovets” разом з швейцарською НУО Bruno Manser Fonds та Європейським кооперативом Лонго Май (Longo Maï). 2021 рік.

скачати резюме (pdf)

Територія гірського масиву Свидовець має вкрай важливе значення для збереження ландшафтного та біотичного різноманіття Карпат. Тут хочуть побудувати гірськолижний курорт з десятками готелів, банками, торговими центрами. Будівництво та функціонування такого комплексу можуть мати катастрофічні наслідки для довкілля.

Open Book

Справа Свидовця

Підготовлено Фондом Бруно Мансера (Швейцарія),
спільно з європейським кооперативом “Лонго Май”
та ініціативою “Free Svydovets” (Україна).

Останні подіі

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
2 дні тому
Free Svydovets

Ще одна рідкісна рослина Свидовця - тирлич безстебловий😍

Наукова назва тирлича - Gentiana acaulis - данина поваги Генцію, іллірійському королю, який, можливо, виявив тонізуючі властивості в тирличів.

Квітка тирличу використовувалася як емблема клану Мінамото, одного з чотирьох великих кланів, які домінували в японській політиці в період Хейан і створили перший сьогунат після війни Генпей. Це офіційна квітка (називається Ензіан) німецькомовної спільноти Бельгії.

Це високогірний європейський вид, який в Україні зустрічається на Свидовці, Мармароші, Ґорґанах та Бескидах, багаторічна трав’яна рослина з висхідними та горизонтальними кореневищами, які інтенсивно галузяться. Стебла поодинокі прямостоячі 5-10 см з крупними поодинокими квітками. Цвіте рослина у травні–липні. Тож у вас ще є шанс нею помилуватися!🥰

Зростає терлич на висоті 1500–2000 м над рівнем моря на кам’янистих осипах.

❗️На жаль, популяції займають незначні площі (менше 0,1 га). У 1960–1964 рр. в урочищі Костерівка біля села Ясіня на висоті близько 750 м над рівнем моря рослини займали площу кілька десятків га. З 1994–1995 рр. тут не залишилось жодної рослини цього виду.

Для збереження популяцій рідкісної червонокнижної рослини потрібно поширити режим заповідності на Ґорґанах та встановити моніторинг за найбільш вразливими популяціями, зокрема, на Свидівці та Синевирі. Створити на Свидовці заказник також зайвим не буде☝️

Фото GentianaAcaulisRannoch, CC BY-SA 3.0
#карпати #свидовець #free_svydovets #svydovets #freesvydovets #вільнийсвидовець
... Дивитися більшеЗгорнути

Ще одна рідкісна рослина Свидовця - тирлич безстебловий😍 Наукова назва тирлича - Gentiana acaulis - данина поваги Генцію, іллірійському королю, який, можливо, виявив тонізуючі властивості в тирличів. Квітка тирличу використовувалася як емблема клану Мінамото, одного з чотирьох великих кланів, які домінували в японській політиці в період Хейан і створили перший сьогунат після війни Генпей. Це офіційна квітка (називається Ензіан) німецькомовної спільноти Бельгії. Це високогірний європейський вид, який в Україні зустрічається на Свидовці, Мармароші, Ґорґанах та Бескидах, багаторічна трав’яна рослина з висхідними та горизонтальними кореневищами, які інтенсивно галузяться. Стебла поодинокі прямостоячі 5-10 см з крупними поодинокими квітками. Цвіте рослина у травні–липні. Тож у вас ще є шанс нею помилуватися!🥰 Зростає терлич на висоті 1500–2000 м над рівнем моря на кам’янистих осипах. ❗️На жаль, популяції займають незначні площі (менше 0,1 га). У 1960–1964 рр. в урочищі Костерівка біля села Ясіня на висоті близько 750 м над рівнем моря рослини займали площу кілька десятків га. З 1994–1995 рр. тут не залишилось жодної рослини цього виду. Для збереження популяцій рідкісної червонокнижної рослини потрібно поширити режим заповідності на Ґорґанах та встановити моніторинг за найбільш вразливими популяціями, зокрема, на Свидівці та Синевирі. Створити на Свидовці заказник також зайвим не буде☝️ Фото GentianaAcaulisRannoch, CC BY-SA 3.0 #карпати #свидовець #free_svydovets #svydovets #freesvydovets #вільнийсвидовець

Коментувати на Facebook

Є і полонині Красній). Приємно, що збереглися

На Близниці бачила

5 дні тому
Free Svydovets

Ігор Палиця пропустив понад рік засідань у Верховній Раді

Близький партнер та політичний союзник Ігоря Коломойського Ігор Палиця, до членів сім’ї якого 4 роки тому перейшло право власності на ТОВ «Буковель», прогульник!

Палиця припинив відвідувати голосування у Верховній Раді ще з 2023 року. Причина − присутність у залі депутатів від забороненої «ОПЗЖ». Про це йдеться в матеріалі Bihus.Info.

Ігор Палиця наголосив, що перебуває в Україні і спілкується з виборцями. А щодо відповідальності за прийняття важливих законопроектів емоційно пояснив: «А який сенс, що я там буду сидіти? На кого я буду дивитися? На Качного? (народний депутат, обраний від забороненої нині «Опозиційної платформи – За життя» – ред.) У мене принципова позиція».

Цікаво, що з осені 2019 року Ігор Палиця є членом парламентської групи «За майбутнє», яка в травні 2020 року перетворилася на однойменну політичну партію. У Верховній Раді Палиця підтримував інтереси Коломойського, голосно виступав проти «анти-Коломойського закону». Як лідер партії, він боровся проти реформ, передбачених в рамках співпраці між Україною та Міжнародним валютним фондом, багато з яких важливі для співпраці між Україною та ЄС.

Тим часом, рідня Ігоря Палиці продовжує розвивати бізнес – синові та колишній дружині нардепа належать готелі на австрійському лижному курорті. В Україні Захар та Оксана Палиця є власниками компанії ТОВ «Буковель», яка розвиває гірськолижний курорт. Зараз ця фірма будує аквапарк прямо біля гірськолижних трас.

Нардеп Палиця вважає, що це важливі інвестиції в країну: «Якщо буде курорт у Бистриці, то чи буде це Буковель, чи якась інша компанія, чи іноземні інвестори – я тільки за. Тому сьогодні потрібні робочі місця, потрібні податки».

Депутат Палиця і його сім’я володіють щонайменше однією розкішною резиденцією поблизу Женеви і контролюють бізнеси в Австрії, Франції та Швейцарії.

#svydovets #free_svydovets #Свидовець #закарпаття #freesvydovets #карпати
... Дивитися більшеЗгорнути

Ігор Палиця пропустив понад рік засідань у Верховній Раді Близький партнер та політичний союзник Ігоря Коломойського Ігор Палиця, до членів сім’ї якого 4 роки тому перейшло право власності на ТОВ «Буковель», прогульник! Палиця припинив відвідувати голосування у Верховній Раді ще з 2023 року. Причина − присутність у залі депутатів від забороненої «ОПЗЖ». Про це йдеться в матеріалі Bihus.Info. Ігор Палиця наголосив, що перебуває в Україні і спілкується з виборцями. А щодо відповідальності за прийняття важливих законопроектів емоційно пояснив: «А який сенс, що я там буду сидіти? На кого я буду дивитися? На Качного? (народний депутат, обраний від забороненої нині «Опозиційної платформи – За життя» – ред.) У мене принципова позиція». Цікаво, що з осені 2019 року Ігор Палиця є членом парламентської групи «За майбутнє», яка в травні 2020 року перетворилася на однойменну політичну партію. У Верховній Раді Палиця підтримував інтереси Коломойського, голосно виступав проти «анти-Коломойського закону». Як лідер партії, він боровся проти реформ, передбачених в рамках співпраці між Україною та Міжнародним валютним фондом, багато з яких важливі для співпраці між Україною та ЄС. Тим часом, рідня Ігоря Палиці продовжує розвивати бізнес – синові та колишній дружині нардепа належать готелі на австрійському лижному курорті. В Україні Захар та Оксана Палиця є власниками компанії ТОВ «Буковель», яка розвиває гірськолижний курорт. Зараз ця фірма будує аквапарк прямо біля гірськолижних трас. Нардеп Палиця вважає, що це важливі інвестиції в країну: «Якщо буде курорт у Бистриці, то чи буде це Буковель, чи якась інша компанія, чи іноземні інвестори – я тільки за. Тому сьогодні потрібні робочі місця, потрібні податки». Депутат Палиця і його сім’я володіють щонайменше однією розкішною резиденцією поблизу Женеви і контролюють бізнеси в Австрії, Франції та Швейцарії. #svydovets #free_svydovets #Свидовець #закарпаття #freesvydovets #карпати

Коментувати на Facebook

А зарплату теж не бере?!

Що й казати, "успішний бізнесмен" від політики. А у нас інших і немає!

Будь ласка, не ставте гнівних смайлів, алгоритми фб "зчитують", що інформація не подобається читачам і тому не показують такі пости иншим підписникам.

Як тільки в Раді почнеться обговорення "нових харківських угод"- відвертої зради, то Палиця відразу з'явитися в Раді.

А на ЗСУ скльки він дав?

Мало йому , тре а ще і Свидовець купити і забудувати 😒

View more comments

1 тиждень тому
Free Svydovets

А ви знали, що Бернська конвенція протягом 6 років запитує, коли Міндовкілля нарешті захистить Свидовець?🤔

На гірському хребті є чимало Смарагдових територій, і саме міністерство відповідальне за захист смарагдових територій.

6 років звернення конвенції ігноруються українською владою. Тим часом екологи з Української природоохоронної групи @_uncg_ вже готують чергове оновлення щодо справи «2018/5: Ukraine: Alleged threats to the Emerald Network sites Skhidnyi Svydovets, Marmaroski and Chyvchyno-Hryniavski Hory and Carpathian biosphere reserve».

У зверненні ми повідомили і про плани побудувати 3 курорти, і про старт СЕО для курортів «Бистриця» і «Турбат». І звісно, про петицію до Президента України про створення заказника на Свидовці, яку лише за місяць підписали 25 000 людей. Однак заказник і досі не створений, а підготовка до будівництва курортів іде повним ходом…

Фото Катерина Гарбарчук
... Дивитися більшеЗгорнути

А ви знали, що Бернська конвенція протягом 6 років запитує, коли Міндовкілля нарешті захистить Свидовець?🤔 На гірському хребті є чимало Смарагдових територій, і саме міністерство відповідальне за захист смарагдових територій. 6 років звернення конвенції ігноруються українською владою. Тим часом екологи з Української природоохоронної групи @_uncg_ вже готують чергове оновлення щодо справи «2018/5: Ukraine: Alleged threats to the Emerald Network sites Skhidnyi Svydovets, Marmaroski and Chyvchyno-Hryniavski Hory and Carpathian biosphere reserve». У зверненні ми повідомили і про плани побудувати 3 курорти, і про старт СЕО для курортів «Бистриця» і «Турбат». І звісно, про петицію до Президента України про створення заказника на Свидовці, яку лише за місяць підписали 25 000 людей. Однак заказник і досі не створений, а підготовка до будівництва курортів іде повним ходом… Фото Катерина Гарбарчук

Коментувати на Facebook

Вимагаємо виконання Україною розділу 7 " Про екологічну безпеку " Декларації про державний суверенітет України та взятих на себе обов'язків держави ,вказаних в ст 16 Конституції України! Ст 50,та ст.66 Конституції України їх доповнюють! Закликаємо дотримуватись Конституції України, виступаємо проти повалення конституційного ладу ,всупереч Акту проголошення незалежності України

Показати більше