Острів біорізноманіття в Українських Карпатах. Тут проживає щонайменьше 93 рідкісні види тварин. Більш ніж половина льодовикових озер України знаходиться на Свідовецькому гірському масиві.

Ця унікальна місцевість під загрозою. Існує проект будівництва мега курорту, який спотрворить, чи навіть знищить природу і краєвиди Свидовецького хребта. Вирубка лісів, забруднення і надмірне використання вод, втрата біорізноманіття. Вплив на довкілля також матиме руйнівні наслідки для місцевого населення через підвищений ризик повеней і руйнування джерел доходу.

Дивовижна перлина закарпаття

ПЛАН БУДІВНИЦТВА ГІГАНТСЬКОГО КУРОРТУ ЗАГРОЖУЄ ДОВКІЛЛЮ

0
відпочивальників
0 км
лижних трас
0
котеджів
0
ресторанів
0
підйомника
0
готелів
Open Book

Справа Свидовця

Підготовлено Фондом Бруно Мансера (Швейцарія),
спільно з європейським кооперативом “Лонго Май”
та ініціативою “Free Svydovets” (Україна).

Територія гірського масиву Свидовець має вкрай важливе значення для збереження ландшафтного та біотичного різноманіття Карпат. Тут хочуть побудувати гірськолижний курорт з десятками готелів, банками, торговими центрами. Будівництво та функціонування такого комплексу можуть мати катастрофічні наслідки для довкілля.

Останні подіі

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

1 день тому

Free Svydovets

Світлини з допису Карпатський біосферний заповідник // Carpathian Biosphere Reserve. ... Дивитися більшеЗгорнути

3 дні тому

Free Svydovets

Чи любите ви Свидовець так, як ми?💚

P.S.: нам здається, що його просто неможливо не любити!

Підтримайте Свидовець, підпишіть петицію: freesvydovets.org/petition/

#free_svydovets
... Дивитися більшеЗгорнути

Чи любите ви Свидовець так, як ми?💚 P.S.: нам здається, що його просто неможливо не любити! Підтримайте Свидовець, підпишіть петицію: https://freesvydovets.org/petition/ #free_svydovetsImage attachmentImage attachment

1 тиждень тому

Free Svydovets

"Екологія? Яка екологія?!" Дуже шкода, що так "цінуються" наші Карпати😓 І дуже шкода, що досі багато людей не розуміють, що природа не прощає помилок.

Розвиватися гірським селам потрібно! Дуже потрібно! Але не шляхом знищення їх довкілля, чи не так?

Сподіваємось, Закарпатська обласна державна адміністрація і Олексій Петров почують нарешті й нашу думку, а не лиш бачення забудовників.
... Дивитися більшеЗгорнути

Коментувати на Facebook 1627748017372879

Місцеві мешканці, які думають, що добре заживуть, коли почнуть будівництво курорту, хай знайдуть хроніку за початок двохтисячних років сіл де зараз Буковель. Вас там не буде.

1 тиждень тому

Free Svydovets

Про зміни, які необхідно провести в лісовій галузі. Чітко і конструктивно. Читайте й поширюйте. Можливо, керівництво Державне агентство лісових ресурсів України прислухається до думки громадськості. Сподіваємося💚

Українська Природоохоронна Група - UNCG
Environment People Law (EPL)/Екологія - Право - Людина (ЕПЛ)
Лісові ініціативи і суспільство - ЛІіС - ForestComЛісовій галузі необхідні реформи!

Цієї зими Кабінет Міністрів України призначив нове керівництво Державного агентства лісових ресурсів України.

Громадськість зустріла цю новину зі стриманим оптимізмом та надією на те, що будуть розпочаті системні реформи в лісовій галузі.

На жаль, ці надії не виправдовуються.

Незважаючи на окремі позитивні зрушення, нове керівництво лісової галузі фактично відійшло від конструктивного діалогу з природозахисниками, та йде тим же шляхом, що і попередники, консервуючи наявні критичні проблеми і захищаючи чинну застарілу систему ведення лісового господарства.

Зокрема:

1. Не була ініційована комплексна реформа лісової галузі, яка б дозволила відділити господарські функції від контрольних, прибрати конфлікт інтересів та мінімізувати корупційні ризики. Не розроблена коротко та довгострокова концепція розвитку лісової галузі.

2. Не сформована прозора та зрозуміла кадрова політика, як би відібрала та підготувала якісно новий кадровий резерв. Призначення на керівні посади в обласні управління та на лісогосподарські підприємства носять кулуарний та непрозорий характер. Збережений кадровий кістяк корумпованої системи в більшості областей України.

3. Не була розпочата робота з вирішення проблем нормативно-правової бази в лісовому господарстві, що дозволило б осучаснити чинні підходи до лісівництва та закрити зону «сірих» рубок. Зокрема, і досі відсутні Інструкція з впорядкування лісового фонду України, проєкт єдиних правил рубок для усіх лісокористувачів, не вирішені питання охорони лісів від незаконних рубок на територіях поза межами відомчих лісів Держлісагенства тощо.

4. Формат, доступність і якість відкритих даних досі не дають змоги незалежно моніторити законність вирубок лісу. Товаро транспорті накладні хоч і є у відкритому доступі, але не прив’язані до місць вирубки лісу. Лісорубні квитки у більшості випадків не публікуються перед вирубкою, а відтак втрачається зміст у перевірці законності виявлених громадськістю вирубок і неможлива своєчасна перевірка достовірності причин призначення санітарної рубки.

5. Ігнорується факт масового неправильного призначення санітарних рубок і використання їх для комерційної заготівлі деревини в неексплуатаційних лісах. Натомість лунають заклики про необхідність спрощення навіть існуючих Санітарних правил в лісах України.

6. Провалена робота з протидії пожежам. Замість запровадження сучасних підходів до виявлення і управління ліквідацією лісових пожеж, керівництво Держлісагенства вважає однією з основних їх причин природоохоронні обмеження на проведення рубок, незважаючи на кліматичні відмінності Полісся від інших лісистих регіонів країни.

7. В той час, як лісове господарство розвинених країн орієнтується на екологічні функції лісів та екосистемні послуги, політика Держлісагенства лишається антиекологічною: створення нових природоохоронних територій блокується, з вуст керівництва лісової галузі лунають заклики до відміни низки законодавчих природоохоронних обмежень на рубки.

8. У гірських регіонах Карпат продовжується практика використання старих підходів до лісозаготівлі (суцільні вирубки, вирубки екологічно цінних лісів, застосування надземного способу трелювання важкою технікою), яка призводить до ерозійних руйнувань і, як наслідок, значних втрат для існуючої місцевої інфраструктури, як під час паводків так і під час вивезення деревини перевантаженими лісовозами по дорогах загальнодержавного значення.

9. Держлісагенство вперто заперечує той факт, що більшість незаконних рубок в Україні роблять не «невідомі особи», а самі лісгоспи, маючи лісорубний квиток, виданий з порушенням вимог лісового та природоохоронного законодавства. Прикладами таких порушень є рубка без затверджених матеріалів лісовпорядкування, санітарна рубка в сезон тиші, рубка без проходження процедури ОВД, санітарна рубка здорового лісу тощо.

10. Не розроблені механізми, які б дозволяли залучати кошти фондів охорони навколишнього природного середовища на фінансування неексплуатаційних лісгоспів галузі.

11. Незважаючи на задекларовані цілі збільшення лісистості, не вирішується питання самосійних лісів на землях державної та комунальної власності вирубується.

Не вирішується і ряд інших, не зазначених тут проблем.

Варто відмітити, що проблеми у галузі не обмежуються виключно природоохоронною чи антикорупційної складовою – фінансовий стан багатьох підприємств лісового господарства є близьким до банкрутства, репутація української деревини на ринках ЄС є «токсичною» через корупцію і незаконні рубки тощо. Замість системного підходу у вирішенні зазначених проблеми ми бачимо маніпуляцію інформацією з боку відповідних державних інституцій, що призводить до зниження їхньої ж репутації у очах світового співтовариства. Адже фахівців лісівників, які здійснюють управління лісовим господарством закордоном на основі сучасних наукових підходів неможливо обманути шляхом інформаційних маніпуляцій. Це викликає щонайменше сміх.

Ми попереджали керівництво галузі та Уряд, що ігнорування реальних проблем лісової галузі є недопустимим і що необхідно здійснювати комплексну реформу (www.openforest.org.ua/133843/).
Проте наші пропозиції були проігноровані.

Тому ми вимагаємо від Уряду нарешті звернути увагу на лісову галузь і :

● На базі новоствореного Міністерства екології та захисту довкілля розпочати якісний процес формування лісової політики України нового, сучасного зразка – створити Директорат лісів, який серед іншого буде передбачати формування державної політики у сфері лісового господарства базуючись на підтримці та збереженні природоохоронних, соціальних та економічних цінностей усіх лісів України в коротко- та довгостроковій перспективі.

● Вдосконалити структуру державного регулювання та управління у сфері лісових відносин. Ефективне управління передбачає уникнення конфлікту інтересів. Тому обов’язковим кроком є розділення функцій Державного агентства лісових ресурсів України (ДАЛРУ), яке зараз поєднує управлінські, нормотворчі, господарські та контролюючі повноваження. В рамках цієї реформи на базі ДАЛРУ необхідно створити повноцінний орган центральної виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сфері лісового господарства, який буде впроваджувати
сучасні способи ведення лісового господарства на території всіх лісокористувачів незалежно від форми власності. Також необхідно забезпечити незалежність від ДАЛРУ державних підприємств, в компетенції яких знаходяться облік деревини, призначення рубок та контроль за їх проведенням (ВО “Укрдержліспроект”, лісозахисні станції, ДП “ЛІАЦ”).

● Впорядкувати існуючу нормативно-правову базу з затвердженням комплексних сучасних документів, що регулюють ведення лісового господарства на принципах наближеного до природи лісівництва, які мінімізують ризики паводків і разом із тим дозволять продовжувати заготівлю деревини із застосуванням природно ощадних способів лісозаготівлі – в тому числі порядок проведення лісовпорядкування, призначення рубок всіх видів тощо.

● Визнати проблему незаконних санітарних рубок та незаконних рубок, здійснених самими лісокористувачами, та почати з нею боротись.

● Забезпечити вільний публічного доступу до даних, пов’язаних з лісовим господарством України у форматі відкритих даних для покращення ефективності громадського контролю в лісовій галузі.

● Вирішити проблему самосійних лісів, надавши їм відповідний статус та спростивши процедуру переведення їх у статус земель лісового фонду.

● Завершити розпочати реформу державного природоохоронного контролю.

● Підтримати створення нових природоохоронних територій місцевого, державного та міжнародного значення в межах найбільш цінних з точки зору збереження біорізноманіття ділянок лісів.

МБО «Екологія-Право-Людина»
ГО «Українська природоохоронна група»
ГО “Мережа захисту національних інтересів АНТС”
ГО “Лісові ініціативи і суспільство” (ЛІіС)
... Дивитися більшеЗгорнути

Про зміни, які необхідно провести в лісовій галузі. Чітко і конструктивно. Читайте й поширюйте. Можливо, керівництво Державне агентство лісових ресурсів України прислухається до думки громадськості. Сподіваємося💚 Українська Природоохоронна Група - UNCG Environment People Law (EPL)/Екологія - Право - Людина (ЕПЛ) Лісові ініціативи і суспільство - ЛІіС - ForestCom

2 тижні тому

Free Svydovets

Не можемо не поділитися фотографіями з Брустурянського лісгоспу, який “опікується” лісами на декількох відрогах Свидовця. “Лисі Карпати” - це не міф, а реальний наслідок незаконних санітарних рубок.

Бачите перші три фото? На думку Брустурянського лісгоспу, це на 90% хворий та уражений шкідниками і хворобами ліс, що потребує суцільної рубки. Абсолютне беззаконня, помічене також і у сусідньому Ясінянському лісгоспі.

На інших фото - вже проведені санітарні рубки в протиерозійних та берегозахисних лісах. Чи допомагає майже повне знеліснення схилів у боротьбі з ерозією?

Кому цікаво: ділянки, які ще не вирубали, розташовані у Кедринському лісництві, квартали-виділи 29-28, 29-29, 29-30, 30-45, 30-46, а також 13-74.

Ми направили відповідне звернення до контролюючих органів. Можливо, Державна екологічна інспекція України встигне втрутитися та запобігти незаконній вирубці шести ділянок здорового лісу?
... Дивитися більшеЗгорнути

Коментувати на Facebook 897268717087483_1624062294408118

Справа в тому, що якраз визначають в санітарну рубку чи ні саме лісопатологи а не лісгосп!

З нашим бидляцьким "насєлєнієм" нічого не зміниться.

Санітарна і сплошна рубки мають відмінності між собою

Все прекрасно знают кто стоит за вырубкой лесов. Они живут в особняка в Лондоне. И им до жопы ваши потопы.

Ось звідки беруться "сосни корабельні"

Ничего не изменить , и это факт ...

Винуватий мер міста . Призвіть його до відповідальності. Чому миритись з його вчинками?

А потім всіх топе.як зараз.

Вот епта что делает с человеком жадность и жлобства... главное, чтоб жить по богатому... мне жаль Карпаты и людей... Чёрт возьми то что происходит- преступление!!!

Дальше як фейсбук така інформація походу недоходить....

Поїдьте в Гребенів,Лавочне там гори вже лисі повністю ніодного дерева

Так пробачте мене....ну не я ж приїхала з під Києва той ліс у вас рубати. То більшість місцеві мають нести відповідальність,що у вас під носом робиться. Як рубають ліси,то все мовчки...а як затопило всю західну Україну,то по всіх каналах показують. Бідні люди,які потерпають від повеней в більшості не винні, то велике горе. Не дай Бог нікому таке пережити. Або підій майтеся самі на боротьбу з вирубкою лісів,або вся країна підніметься. Бо допоки в ваш регіон ідуть мільярди доларів, вся країна потерпає від вирубки лісів.

Прально, а потім повені, стихійні лиха. Так має бути

Слів нема. Та хоч би садили.

Не тім показуєте .Це потрібно для тих хто рубає і вивозе ліс.Можливо задумаються

Заборонити вирубку лісу не 10 років назавжди ,те що зроблено зараз з лісом треба відновлювати років 100 ,в не 10.

Біль душі.Земляки схаменіться , щоб наші батьки повставали і побачили що зробили з нашим краєм .Гори лисі наче після тифу то серце їхнє би не. витримало.Хтось набив собі кармани , а люди страждають. Господи спаси і сохрани Вас.

З такими темпами вирубки лісів буде пустеля з горами, а не лісами

Люди- схаменiться, доки не пiздно!!! Подумайте про своiх дiтей та онукiв!!!!

Ну це ж не марсиани рубають! Пилять, грузять...заробляють! Це ж мiсцевi приймають участь!

Хто конкретно коишує вирубку лісів?

Зрубали сук на якому сиділи , ось результат, дуже шкода населення яке страждає, спаси вас Господи.

Terrible,we willa be left with Stones , desert And polluted water

Скільки вже про це кричать але неможна добитись нічого!!!! Що за бурштин що за ліс балакають і пишуть. А толку...😰

Наші предки залишили нам ліси ,а горе-підприємці їх просто знищують. Повсюди наклали незаконні пилорами рубають все підряд і складають все у свою кишеню,податки не платять ,посадку лісу не роблять .Зато всі добре живуть включаючи працівників лісгоспу,які теж у долі і замість того ,щоб цей ліс зберегти помагають його знищити.

View more comments

2 тижні тому

Free Svydovets

26 європарламентарів звернулися до керівництва Кабінету Міністрів і Верховної Ради з проханням звернути увагу на основні проблеми в природоохоронній політиці України.

Зокрема, у зверненні наголошується на необхідності вирішення ситуації з незаконними рубками та підкреслюється проблема неналежного виконання Закону України "Про оцінку впливу на довкілля".

Крім того, європарламентарі звертають особливу увагу на безпеку природоохоронців, екоактивістів та журналістів, які займаються екологічними розслідуваннями. Йдеться і про протистояння наших друзів з Екоклуб із прихильниками ідеї будівництва заводу "Кроноспан", котрі нещодавно подали на активістів до суду через їхню позицію, яку назвали "наклепом".

Сподіваємось на реакцію Денис Шмигаль!
... Дивитися більшеЗгорнути

Коментувати на Facebook 1623161711164843

Якщо не легально завозять то де ваш Евросоюз такий дуже правильний, як воно завозиться 10ки років ? Виходить що це у вас тільки понти для приїзжих а не Евросоюз

Показати більше