Острів біорізноманіття в Українських Карпатах. Тут проживає щонайменьше 93 рідкісні види тварин. Більш ніж половина льодовикових озер України знаходиться на Свідовецькому гірському масиві.

Ця унікальна місцевість під загрозою. Існує проект будівництва мега курорту, який спотрворить, чи навіть знищить природу і краєвиди Свидовецького хребта. Вирубка лісів, забруднення і надмірне використання вод, втрата біорізноманіття. Вплив на довкілля також матиме руйнівні наслідки для місцевого населення через підвищений ризик повеней і руйнування джерел доходу.

Дивовижна перлина закарпаття

ПЛАН БУДІВНИЦТВА ГІГАНТСЬКОГО КУРОРТУ ЗАГРОЖУЄ ДОВКІЛЛЮ

0
відпочивальників
0 км
лижних трас
0
котеджів
0
ресторанів
0
підйомника
0
готелів

Компанія-власник курорту «Буковель» планує побудову гірськолижних курортів і на сусідніх із Свидовцем хребтах. Наприкінці 2022 року Поляницька сільрада ухвалила рішення про розробку документів для побудови курорту «Бистриця». Згідно з наявними картами, цей курорт має розташовуватися між хребтом Братківський та селом Бистриця (Івано-Франківська область). За планом, курорт «Бистриця» займатиме 1200 гектарів та розрахований на 20 000 відпочивальників одночасно.

Наприкінці 2022 року Усть-Чорнянська сільрада також погодилася з пропозицією власників курорту «Буковель» і почала розробку документів на інший курорт під назвою «Турбат». Його площа – 200 гектарів, сам курорт прийматиме до 5000 відпочивальників одночасно.

Незважаючи на повномасштабну війну, пов’язана з олігархом Коломойським компанія планує будувати не лише курорт «Свидовець», а й два інших курорти – «Бистриця» та «Турбат». Як свідчать карти, усі три курорти будуть з’єднані не лише один з одним, але й з чинним курортом «Буковель». Як наслідок, виникне курорт-монстр, площею як мінімум 2800 гектарів, розрахований одночасно на понад 65 000 відпочивальників (разом з курортом «Буковель»)! Для порівняння, це дві третини Ужгорода за площею та половина – за населенням.

У лютому 2023 року місцева влада лише розробляє земельну документацію на курорти «Бистриця» та «Турбат». Паралельно з цим, ми вивчаємо ситуацію та готуємося протидіяти новим апетитам олігархів.

Апетити ростуть: у 2022 стало відомо про плани інвестора побудувати ще 2 курорти

Великий земельний куш:як олігархи під час війни захоплюють останні дикі території Європи(pdf)

Ініціативна група «Free Svydovets», 2024 рік

Завантажити звіт (pdf)

Завантажити звіт англійською (pdf)

Свидовець 2023: боротьба за дику природу в умовах війни (pdf)

Ініціативна група «Free Svydovets», 2023 рік

Скачати резюме (pdf)

Скачати резюме англійською (pdf)

Медіа про Свидовець

Ризик фінансових злочинів від побудови гірськолижного курорту “Свидовець” – високий” − Global Investigations Review (Завантажити англійською)

Збережемо Карпати –
Ні зимовим олімпійським іграм в Україні!

Дерева не вміють кричати

Дерева не вміють кричати

Як несталість та беззаконня знищують ліси Українських Карпат

Звіт ініціативної групи “Free Svydovets” разом з швейцарською НУО Bruno Manser Fonds та Європейським кооперативом Лонго Май (Longo Maï). 2021 рік.

скачати резюме (pdf)

Територія гірського масиву Свидовець має вкрай важливе значення для збереження ландшафтного та біотичного різноманіття Карпат. Тут хочуть побудувати гірськолижний курорт з десятками готелів, банками, торговими центрами. Будівництво та функціонування такого комплексу можуть мати катастрофічні наслідки для довкілля.

Open Book

Справа Свидовця

Підготовлено Фондом Бруно Мансера (Швейцарія),
спільно з європейським кооперативом “Лонго Май”
та ініціативою “Free Svydovets” (Україна).

Останні подіі

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons
1 тиждень тому
Free Svydovets

Трохи позитивних новин☺️

5 лютого Міндовкілля видало висновок ОВД щодо планів рубок у колишній філії Великобичківське лісове господарство (зараз надлісництво) ДП Ліси України.

У висновку є умова: виключити з фонду рубок квартали та виділи, що передбачаються під створення ландшафтного заказника “Вільний Свидовець”, клопотання щодо якого створено Міндовкіллям.

Тобто це означає, що планові рубки, оцінені звітом з ОВД, не мають відбутись🤞

З висновком ОВД можна ознайомитися тут:
my.eco.gov.ua/ovd-citizen-app?docNumber=10063

Дякуємо за аналіз Українська Природоохоронна Група - UNCG

Фото Julia Burlachenko, CC BY-SA 4.0
... Дивитися більшеЗгорнути

Трохи позитивних новин☺️ 5 лютого Міндовкілля видало висновок ОВД щодо планів рубок у колишній філії Великобичківське лісове господарство (зараз надлісництво) ДП Ліси України. У висновку є умова: виключити з фонду рубок квартали та виділи, що передбачаються під створення ландшафтного заказника “Вільний Свидовець”, клопотання щодо якого створено Міндовкіллям. Тобто це означає, що планові рубки, оцінені звітом з ОВД, не мають відбутись🤞 З висновком ОВД можна ознайомитися тут: https://my.eco.gov.ua/ovd-citizen-app?docNumber=10063 Дякуємо за аналіз Українська Природоохоронна Група - UNCG Фото Julia Burlachenko, CC BY-SA 4.0
2 тижні тому
Free Svydovets

В Ужгородському районі на Закарпатті планується побудова 43 вітряків.
Активісти та екологи виступають проти забудови, адже проєкт знищить природу Карпат. Розказуємо про “вітряні” проєкти Ужгородського району.

Відомо, що 30 вітряків планують побудувати на полонині Руна, через що тривають суди. Оскаржується рішення органу місцевого самоврядування – Тур’є-Реметівської сільської ради – про затвердження детальних планів території.

Містобудівна документація і СЕО були розроблені з низкою адміністративних порушень: була порушена процедура громадських слухань, які так і не відбулись, як і громадські слухання. Утім, депутати все одно затвердили містобудівну документацію, що і стало предметом для оскарження в суді.

Полонина Руна оточена пралісами, на її території – заказник загального державного значення Тур'є-Полянський. Зрозуміло, що для початку робіт зі зведення вітропарків необхідно було прорубати дороги, прокласти комунікації.

Сподіваємося, феміда стане на бік здорового глузду. До речі, нещодавно стало відомо, що Міндовкілля зупинило ОВД для побудови вітряків на полонині Руна до рішення суду.

Утім, перемога ще не остаточна, разом з іншими активістами уважно стежимо за ситуацією.

Фото MSha
... Дивитися більшеЗгорнути

В Ужгородському районі на Закарпатті планується побудова 43 вітряків. Активісти та екологи виступають проти забудови, адже проєкт знищить природу Карпат. Розказуємо про “вітряні” проєкти Ужгородського району. Відомо, що 30 вітряків планують побудувати на полонині Руна, через що тривають суди. Оскаржується рішення органу місцевого самоврядування – Тур’є-Реметівської сільської ради – про затвердження детальних планів території. Містобудівна документація і СЕО були розроблені з низкою адміністративних порушень: була порушена процедура громадських слухань, які так і не відбулись, як і громадські слухання. Утім, депутати все одно затвердили містобудівну документацію, що і стало предметом для оскарження в суді. Полонина Руна оточена пралісами, на її території – заказник загального державного значення Турє-Полянський. Зрозуміло, що для початку робіт зі зведення вітропарків необхідно було прорубати дороги, прокласти комунікації. Сподіваємося, феміда стане на бік здорового глузду. До речі, нещодавно стало відомо, що Міндовкілля зупинило ОВД для побудови вітряків на полонині Руна до рішення суду. Утім, перемога ще не остаточна, разом з іншими активістами уважно стежимо за ситуацією. Фото MSha

Коментувати на Facebook

Тим часом ,із с.Збини ,Жденіївська отг , лісівники Пашківського лісництва , вже рубають дорогу для вітропарків ,щоб дістатися Руни та Вододільного хребта .

Цікаво де, в якій країні й коли ВЕСами були знищені гори? Агов, "екологи" - розкажіть...

Майже ПІВСОТНІ!!!!! МОНСТРІВ РОЗМІРОМ БАГАТОПОВЕРХІВКИ лише в одному маленькому гірському ареалі!!! ЖАХ!!! ЩЕ майже сто ВЕС плануються на полонинах в інших гірських районах Закарпаття! Закарпатці, ви хоч усвідомлюєте, що ваш дім вже знищується на ваших очах?!?!...Цинічний, брутальний ЕКОЦИД!!!

Коли цей здець закінчиться? Гвалтують ці бідні гори в усі діри

5-6 сільських менеджера, з низькою соціальною відповідальністю , дуже єфективно знищуют національне достояніє держави..

Так звана "зелена енергетика", більше антиекологічна, ніж екологічна. Це зрозуміло було з самого початку. Нас хочут лишити, часто в угоду бізнесу, природи відкритих простірів - полонин, степів, узбережій морів, те що завжди надихало, куди їхали туристи, лишити краси. Ми будемо всюди бачити урбанізований ландшафт, важко буде знайти місце, де хоча б можна було зробити фотки без ветряків. Цього ми прагнемо, коли говоримо про "зелену енергетику"? Це треба розуміти і не робити ветряків хоча б у дикій природі. Бо нікуди буде просто поїхати, я вже мовчу про знищення природи і біорізноманіття.

View more comments

Показати більше